Sme medzinárodne chránená chovateľská stanica, Chanson de Glace, ktorá bola zaregistrovaná 1.6.2020 pod záštitou FCI.

Nápad na názov vzišiel pri pozeraní celosvetového trháku, Hra o tróny, (Pieseň ohňa a ľadu), a pretože je zima našim najobľúbenejším ročným obdobím, rozhodnutie bolo jednoznačné. A tak svetlo sveta uzrelo „priezvisko“, ktoré bude stáť za menami našich šteniatok, Chanson de Glace – Pieseň ľadu.

Niečo o nás

Moje meno je Marie Hamadová, narodila som sa v Prahe, dnes však už spolu s mojím úžasným mužom Ladislavom žijeme v malebnej dedinke pri Nitre menom Čeľadice. Nitra sa stala teda mojím / naším novým domovom, kde sme našli útočisko pre našu chovateľskú stanicu a náš spoločný život. S psíkom som žila od malička, bol vždy mojou súčasťou už od mojich 6. rokov, keď sme si zaobstarali nášho prvého psa, jazvečíka menom Valentín. Naučili sme sa toho spolu naozaj veľa.

Valentín si celkom šikovne omotal všetkých okolo prsta a mňa presvedčil, že psy môj život napĺňajú neuveriteľným šťastím. Nemohol tu s nami však ostať navždy, a tak jedného dňa odišiel za dúhový most. Po ňom sme mali ešte veľa psov, ktorí moje srdce napĺňali šťastím, ale nevedela som, že príde raz ten deň, konkrétne 16. 6. 2018. Vtedy sme z Dobřichovic pri Prahe doniesli našu lásku, dalmatínku menom Chanelle Vetřelec. Bola to láska na prvý pohľad a zároveň poklad, ktorý nám pomohol v ťažkých časoch a vždy bude pre nás tým prvým dalmatíncom, ktorý stal na začiatku všetkého.

Ako už bolo mnohokrát napísané, jeden dalmatínec nikdy nestačí na dlhú dobu. U nás vydržalo Chanellke jedináčikovstvo iba 15 mesiacov. Pretože 20. 9. 2019 sa k nám pripojil Hades Spotty Memories z Dunajskej stredy od skvelej chovateľky, Alexandry Pódaovej, ktorá sa stala mojou mentorkou, za čo som jej nesmierne vďačná. Hadesko je naše bábätko, náš malý chlapček, či už bude mať 2,3,4,8 alebo 10 rokov. Je to presne ten typ psa, po ktorom každý túži. Miluje vás bezvýhradne a nedokáže byť od vás ďalej ako na dĺžku natiahnutých labiek.

Kto si myslí, že očarujúce psíky, ako sú dalmatínce, ktoré pozorujete na výstavách, musia len doma ležať na gauči, sa naozaj mýli. Toto energické a prispôsobivé plemeno sa hodí ako na prechádzky parkom alebo lesom, tak aj napríklad na výcvik či už poslušnosti, agility, obrany alebo pri canisterapii. Ale nebudeme si predsa klamať, lebo najradšej budú s vami spať pod perinou.

Aké sú naše záľuby?

S Chanelle sme sa zúčastnili na mnohých výstavách ako na Slovensku, tak aj v zahraničí, kde sme obidve zbierali skúsenosti a spoznávali nových priateľov, ale aj ľudí s odlišným názorom na svet. Hadesko stihol k výstavám len pričuchnúť, no pevne verím, že keď sa situácia vo svete umúdri, znova sa na výstavy dostaneme a opäť budeme tráviť krásne chvíle s priateľmi. Čo sa týka ostatných činností, aktívne sa venujeme klasickému výcviku poslušnosti a milujeme dlhé vychádzky v prírode.

Už odmalička je mojím snom práca so psami a inými zvieratami. Preto som sa tiež po strednej škole rozhodla pre štúdium na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite, odbor špeciálne chovateľstvo. To mi umožnilo rozvíjať moju vášeň pre zvieratá naďalej a na škole som aj ostala. Najdôležitejšou vecou, čo som sa za tie roky naučila, je mať na pamäti, že psy sú našim odrazom a vždy reflektujú naše dobré aj zlé vlastnosti. Sú jediným tvorom na planéte, ktorý vás vždy bude bezvýhradne a bezpodmienečne milovať. Preto majte tieto slová pri výbere budúceho chlpatého partnera vždy na pamäti.

Na záver už azda len veľké ďakujem môjmu mužovi, ktorý ma vo všetkom podporuje a je mi vždy oporou a všetkým tým, ktorí stojíte pri nás a umožňujete nám napredovať v našich snoch.